Krytą pływalnie „Cabańska Fala” w Chrzanowie zamknięto 16 lipca br., po tym jak wyniki badania ciepłej wody użytkowej na obecność bakterii Legionella wykazały duże przekroczenie norm. Do likwidacji grożnych bakterii użyto generatora dwutlenku chloru EuroClean OXCL.

EuroClean OXCL

To urządzenie ma za zadanie, poprzez ciągłe dozowanie dwutlenku chloru, usunięcie bakterii Legionelli, a także usunięcie osadu organicznego z wnętrza rurociągów. Obecnie to najbardziej skuteczny sposób na oczyszczanie wody oraz walkę z drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Pracownicy robią wszystko, żeby jak najszybciej zlikwidować problem. Według wytycznych Wykonawcy organizują regularne procesy odpuszczania wody w poszczególnych miejscach poboru celem dodatkowego wymuszenia przepływu dezynfekanta. Oczekiwanie na wyniki kolejnych badań na obecność bakterii Legionelli to ok. 14 dni.

Dodaj nowy komentarz

Uzdatnianie wody dla przemysłu
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szkolenie Specjalistów ds. serwisu

Dnia 17.07.2019 r. w siedzibie firmy EuroClean Polska Sp. z o.o. w Wrząsowicach zostało przeprowadzone szkolenie teoretyczno-praktyczne, będące etapem stopniowego...

Zamknij