Zmarł obcokrajowiec, zarażony bakterią Legionella w Hotelu SPA

25.9.2015

 

W Wielkiej Brytanii zmarł człowiek zarażony bakterią Legionella, inna osoba trafiła do szpitala

 

   Policja zamknęła Wellness Party Hotel v miejscowosci Březuvki około Zlina w Czechach. Obcokrajowiec, będący gościem hotelu wellness, po powrocie do kraju zmarł. W ramach regularnego monitoringu oraz procedur przekazywania informacji o wydarzeniu zostały powiadomione służby sanitarno-higieniczne w Czechach. W hotelu wykonano badania wody, podczas których stwierdzono obecność  i wysokie stężenie kolonii bakterii Legionella w ciepłej wodzie. Wydano decyzję administracyjną dotyczącą konieczności podjęcia kroków w kierunku likwidacji zagrożenia. Działania obejmować miały 11 punktów, łącznie z zakazem korzystania z pitnej i ciepłej wody oraz nakaz przeprowadzenia jednorazowej dezynfekcji obiegu wodnego.

    Niestety właściciel hotelu zlekceważył decyzję służb oraz zagrażającą życiu sytuację. Nie tylko nie dostosował się do nakazu służb sanitarnych: nie reagował na wezwania, nie dostarczał badań wody, lecz spokojnie w tym czasie przyjmował kolejnych gości, narażając ich na kontakt z niebezpieczną bakterią.

Legionella w hotelu

Welness party hotel w Březůvkách około Zlina

   Na skutek takiego działania doszło do zachorowania na chorobę Legionistów kolejnego klienta, mieszkańca miejscowości Prostejov. Trafił on do szpitala z poważnym uszkodzeniem płuc i został poddany wielu zabiegom. Biegły oszacował koszty utraty zdrowia na kwotę ponad 30.000 zł,  a Fundusz Zdrowia wartość zabiegów na kolejne 155.000 zł.    

   Mężczyźnie – właścicielowi postawiono zarzuty, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

   Kolejny raz zatem okazuje się, do czego może doprowadzić zaniedbanie zaleceń i brak świadomości zagrożenia jakie niesie za sobą obecność bakterii Legionella. Jak ważna jest regularna kontrola jakości wody, aby w porę zdiagnozować problem i podjąć odpowiednie działania mające na celu likwidację realnego zagrożenia.

Dodaj nowy komentarz

Uzdatnianie wody dla przemysłu
Przeczytaj poprzedni wpis:
EuroClean na XIV Kongresie Zarządców Nieruchomości Mieszkaniowych

2 czerwca w Warszawie w hotelu Courtyard by Marriott po raz czternasty odbył się Kongres  Zarządców Nieruchomości Mieszkaniowych, będący jedną...

Zamknij