Urządzenie do elektrolitycznego uzdatniania wody chłodzącej KEUV-CV

Ochrona wież chłodniczych, instalacji wodociągowych i wymienników ciepła

Rozwiązanie problemu z
zatykaniem i inkrustacją

  • Doprowadza wodę do równowagi węglanowo-wapniowej
  • W sposób ciągły usuwa wszelkie zanieczyszczenia z wody chłodzącej
  • Dezynfekuje wodę i zapobiega powstawaniu biofilmów
  • Jest całkowicie automatyczne i nie wymaga obecności operatora
  • Przyjazne dla środowiska, wolne od substancji chemicznych

+48 12 200 4816

Urządzenie do elektrolitycznego uzdatniania wody chłodzącej KEUV-CV

Zastosowanie KEUV-TV

Urządzenie do uzdatniania wody chłodzącej KEUV-CV zaprojektowane jest do ochrony wież chłodniczych i wymienników przed zatykaniem i inkrustowaniem, ciągłej filtracji nierozpuszczalnych substancji i dezynfekcji wody w obiegach chłodniczych. W ten sposób zastępuje kilka urządzeń naraz.

Gdy woda chłodząca jest podgrzewana, równowaga węglanowo-wapniowa przesuwa się w kierunku wytrącania soli – zwłaszcza węglanu wapnia. Ponadto w wieżach chłodniczych dochodzi do absorpcji zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu.

Zanieczyszczenia te wraz z wytrąconymi solami powodują powstawanie osadów, biofilmów i korozji w obiegu chłodniczym. Dlatego uzdatnianie wody chłodzącej jest niezbędną częścią procesu.

W przypadku dużych obiegów, zarówno otwartych, jak i zamkniętych, problem ten rozwiązuje się przez dozowanie różnych chemikaliów, takich jak inhibitory korozji, dyspergatory, biocydy i biodyspergatory.

Tradycyjny system ochrony chemicznej nie jest przyjazny dla środowiska i wymaga wykwalifikowanej obsługi i kontroli w laboratorium chemicznym.

Wady te eliminuje urządzenie do elektrolitycznego uzdatniania wody chłodzącej KEUV-CV.

Wieża chłodnicza

Zasada działania KEUV-TV

KEUV-CV jest kompaktowym urządzeniem, które zawiera elektrolizer wbudowany w filtr ciśnieniowy. Poprzez działanie prądu stałego na katodzie dochodzi do kontrolowanego wytworzenia kamienia, a na anodzie do procesów utleniania.

Utlenione formy tworzą osad, który jest odfiltrowywany na filtrze piaskowym. Na osadzie żelaza zatrzymywane są także inne nieczystości z wody. Filtr piaskowy jest automatycznie płukany w regularnych odstępach czasu, a nieczystości spływają do kanalizacji.

Urządzenie zwykle instaluje się na wylocie pomp obiegu chłodniczego na by-pass. Uzdatnia się z reguły od 5 do 10 % przepływu cyrkulacji wody chłodzącej.

Działanie instalacji jest bardzo szybkie. Cały proces jest ekologiczny, bez chemikaliów i konieczności ingerencji operatora.

Instalacja

Instalację KEUV-CV transportujemy do wyznaczonego miejsca instalacji, podłączamy ją do obiegu wody chłodniczej i sieci elektrycznej. Odpływ wody płuczącej wprowadzamy do kanalizacji, urządzenie ustawiamy i uruchamiamy.

KEUV-CV 01 KEUV-CV 02 KEUV-CV 03
Dla obiegów z przepływem do (m³/h) 100 200 400
DN wlot/wylot (mm) 50 50 80
Maksymalne zużycie energii (W) 120 180 250
Maksymalna temperatura pracy (° C) 60 60 60
Maksymalne ciśnienie robocze (MPa) 1 1 1

Servis

Instalacja oczyszczalni KEUV

Zapewniamy profesjonalną instalację, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dla wszystkich naszych urządzeń, nie tylko w całej Republice Czeskiej, ale także w Polsce, Słowacji, Austrii i innych krajach europejskich.

W przypadku podpisania umowy serwisowej klient czerpie wiele korzyści z niej wynikających.

Nasza firma posiada nowoczesne zaplecze usługowe, w tym internetową platformę dyspozytorską SW oraz wykwalifikowanych specjalistów, którzy gwarantują wysoką jakość obsługi Twoich urządzeń.

Do pobrania

Ekologiczne

Ekonomiczne

Bez chemii

Bezkompromisowe

Zainstalowane urządzenia

Nasi klienci

Więcej referencji

ochrona wież chłodniczych

Uzdatnianie wody dla przemysłu