
Kompleksowe rozwiązanie dla czystości ciepłej wody użytkowej (CWU)
Ekologiczne usuwanie zmętnienia, rdzy i osadów
- Wysoka skuteczność usuwania wszelkich form żelaza (żółta woda w kranie)
- Wydłużenie żywotności systemów dystrybucji wody
- Przyjazny dla środowiska, wolny od substancji chemicznych
- W pełni automatyczne i bezobsługowe działanie
- Poprawa jakości c.w.u. przy minimalnych kosztach eksploatacji
- Zastosowanie
- Funkcja
- Parametry
- Serwis
- Dokumenty
Zastosowanie
Urządzenie do uzdatniania KEUV-TV służy do ciągłej filtracji związków żelaza, zmętnienia i nierozpuszczonych substancji z ciepłej wody. KEUV-TV chroni wymienniki, podgrzewacze, systemy dystrybucji ciepłej wody i wszystkie inne technologie przed osadami, znacznie wydłużając ich żywotność i zmniejszając koszty ich konserwacji.
Brudna woda z kranu? Przyczyny to związki żelaza i nierozpuszczone substancje, które w przypadku niskiego przepływu osadzają się w poziomych instalacjach, wymiennikach i innych miejscach dystrybucji CWU. W szczytowych momentach poboru pod wpływem zwiększonego przepływu dochodzi do uniesienia się tych osadów i późniejszego pogorszenia jakości CWU, w szczególności zmiany barwy na brązową. Objawem jest brązowa lub żółta woda w kranie.
KEUV-TV nadaje się do wszystkich rodzajów i materiałów instalacji wodociągowych. W instalacjach żelaznych i cynkowych ogranicza powstawanie osadów, które stopniowo zmniejszają przekrój rurociągu. W instalacjach z tworzyw sztucznych bardzo skutecznie zapobiega tworzeniu się kamienia kotłowego oraz osady, który zapycha perlatory na wylotach, kolanka i inne miejsca ryzyka. Tym samym poprawia jakość CWU i zapobiega takim zjawiskom jak brudna, pomarańczowa woda z kranu.
W przypadku wymienników instalacja KEUV-TV znacznie wydłuża czas pomiędzy mechanicznymi lub chemicznymi okresami czyszczenia i obniża częstotliwość wymiany i napraw urządzeń grzewczych.
Korzyścią wtórną jest dodatkowa dezynfekcja CWU, która przyczynia się do zmniejszenia mikrobiologicznego życia w instalacjach wodociągowych. Na powierzchni katody i anody dochodzi do reakcji utleniania i redukcji (czyli reakcji redoks) i do rozwoju niewielkiej ilości rodników chloru i tlenu, które mają działanie dezynfekujące. Rdzawa woda z kranu? Nie musi tak być!
Funkcja
Parametry
Serwis
Dokumenty




