W obróbce powierzchniowej wodę wykorzystuje się w szeregu procesów, m.in. podczas galwanizacji, emaliowania, malowania proszkowego, cięcia strumieniem wody, natryskiwanie itp. Te działania wymagają użycia wody o określonej jakości, czego nie da się zapewnić bez jej uzdatnienia, jako że wody powierzchniowe lub gruntowe z reguły nie spełniają postawionych wymagań. Te z kolei stale rosną – dzieje się tak ze względu na podwyższające się wymogi w obszarze obróbki wstępnej. Do uzdatnienia dopływającej wody stosuje się najczęściej metodę filtracji, zmiękczenia i demineralizacji. Celem procesu jest zapewnienie wysokiej jakości produktów oraz ekonomicznej i bezawaryjnej pracy przy użyciu poszczególnych technologii obróbki powierzchniowej. Uzdatnienie wody obniża ponadto zapotrzebowanie na nią, a także zmniejsza szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.
Typowe procesy, które stosujemy
- Filtracja (usunięcie zanieczyszczeń)
- Zmiękczanie wody (usunięcie jonów wapnia i magnezu, co eliminuje powstawanie “kamienia kotłowego”)
- Odwrócona osmoza (usunięcie zanieczyszczeń wszelkiego rodzaju, wytworzenie wody demineralizowanej o bardzo niskiej przewodności elektrycznej)
Każdy klient jest dla nas ważny
Tworzymy oferty dopasowane do potrzeb klienta – dzwonimy, spotykamy się, rozmawiamy, analizujemy i dostarczamy propozycje najlepszych rozwiązań.