W pralniach jakość wody odgrywa podstawową rolę, ponieważ wpływa na całą eksploatację, zwłaszcza na funkcjonalność pralek, kotłów i innych urządzeń, a także na czystość prania.
Głównym problemem jest twarda woda, która powoduje powstawanie osadów kamienia kotłowego na ścianach urządzeń, większe zużycie energii, wody i proszków do prania.
Kolejne czynniki, które negatywnie wpływają na eksploatację pralni, to zwiększona zawartość żelaza i manganu , nieczystości lub obecność bakterii w wodzie.
W uzdatnianiu wody stosuje się z tego powodu szeroki wachlarz procesów fizyko-chemicznych, których zadaniem jest wydłużenie żywotności i wydajności urządzeń technologicznych, w celu zapewnienia idealnej czystości prania i optymalnego działania pralni.
Typowe procesy, które stosujemy
- Zmiękczanie wody (ochrona przed powstawaniem kamienia kotłowego, ochrana instalacji)
- Filtracja (usunięcie nieczystości, mętności, niepożądanego zapachu, itp.)
- Dozowanie detergentów (eliminacja zabrudzeń w technologiach)
- Usunięcie żelaza i manganu (ochrona urządzeń i instalacji przed osadami i zarastaniem, obniżenie zużycia energii i wydłużenie żywotności)
- Odwrócona osmoza (usunięcie wszystkich rodzajów zanieczyszczeń)
Każdy klient jest dla nas ważny
Tworzymy oferty dopasowane do potrzeb klienta – dzwonimy, spotykamy się, rozmawiamy, analizujemy i dostarczamy propozycje najlepszych rozwiązań.