Przemysł spożywczy rozdziela się na różnorodne gałęzie, takie jak rzeźnictwo, mleczarstwo, przemysł konserwowy, gorzelnictwo, piekarstwo, itp. We wszystkich gałęziach wymagane jest używanie wody o najlepszych parametrach, jako że to właśnie woda jest jednym z ważniejszych czynników determinujących jakość wyrobów.
Wodę stosuje się przede wszystkim jako składnik wytwarzanych produktów; jej najwyższą jakość potwierdza się wówczas badaniami, w których musi spełnić ściśle określone wymogi. Dotyczy to m.in. wody wykorzystywanej przy produkcji napojów czy żywności. Wody używa się również w poszczególnych procesach produkcyjnych, stosuje się m.in. wodę płuczącą, kotłową, parę wodną itd. Także w takiej sytuacji wykorzystane medium musi być uzdatnione. Celem tego procesu jest zapewnienie wysokiej jakości poszczególnych produktów; uzdatnianie wody wpływa dodatkowo na bezpieczeństwo i bezawaryjność aparatury produkcyjnej, a nawet pomaga obniżyć koszty produkcji (zmniejsza zużycie wody oraz wydatki konieczne do utrzymania maszyn w dobrym stanie technicznym lub ich naprawy)..
Typowe procesy, które stosujemy
- Filtracja (usunięcie posmaku i zapachu wody, a także zawartego w niej chloru oraz wszelkich zanieczyszczeń)
- Zmiękczanie wody (zapobieganie powstawaniu kamienia na maszynach wykorzystywanych w produkcji).
- Usunięcie żelaza i manganu (eliminacja Fe, Mn, pozbycie się zapachu, ochrona technologii i instalacji)
- Redukcja poziomu azotanów (usunięcie niebezpiecznych substancji z wody)
- Odwrócona osmoza (odsalanie, wytwarzanie ultraczystej demineralizowanej wody)
- Dezynfekcja promieniami UV (usunięcie bakterii i szkodliwych substancji z wody)
- Dezynfekcja wody dwutlenkiem chloru
- Dozowanie chemikaliów
Każdy klient jest dla nas ważny
Tworzymy oferty dopasowane do potrzeb klienta – dzwonimy, spotykamy się, rozmawiamy, analizujemy i dostarczamy propozycje najlepszych rozwiązań.