Legionella w basenie

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku zamknęła do odwołania jedyny malborski basen. Powodem było wysokie skażenie bakteriami legionelli wody w natryskach pływalni.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku, do którego należy basen, szacuje, że zlikwidowanie zakażenia zajmie kilka tygodni. Ponowne otwarcie obiektu planowane jest na początek stycznia.

– Dla nas to duży problem, bo nie mamy gdzie trenować do zawodów. Dzieci przygotowujące się do kolejnych imprez będą musiały korzystać z pływalni w Tczewie – mówi Tomasz Rażewski z klubu i szkółki nauki pływania Delfin. – Kursy nauki pływania zostały przełożone do czasu ponownego otwarcia basenu w Malborku.

Sanepid nie potrafi na razie podać przyczyn skażenia wody bakterią, która jest groźna, gdy występuje w aerozolu wodnym. Nie jest też w stanie kontrolować wody pod tym kątem w prywatnych mieszkaniach.

– To obowiązek właściciela domu lub zarządcy – wyjaśnia sanepid.

Źródło

bakterie w basenie

Chcecie usunąć bakterie z wody??

Wyślij zapytanie

Dodaj nowy komentarz

Uzdatnianie wody dla przemysłu
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bakterie w wodzie w gminie Gródek k. Nowego Sącza. Mieszkańcy pili ją przez 2 dni

Mieszkańcy wsi Tropie (woj. małopolskie) nieświadomie pili wodę skażoną bakteriami coli i paciorkowcami kałowymi. Na początku września ludzie w miejscowości...

Zamknij